Chętnie pomożemy +48 515 191 617

Jakie są objawy niedoczynności tarczycy?

Tarczyca nie boli, tarczyca rujnuje Ci życie. Kiedy nasza tarczyca nie domaga lub choruje, to zazwyczaj nie boli. To usypia naszą czujność, gdyż ból jest sygnałem wysyłanym przez chorujące narządy.

Hormony tarczycy regulują metabolizm niemal każdej komórki w naszym ciele, więc niedomagająca tarczyca wywołuje najczęściej sygnały ogólnoustrojowe.

W przypadku niedoczynności zwykle pierwsze objawy ignorujemy, ponieważ choroba rozwija się powoli na przestrzeni lat, a symptomy są niespecyficzne i dotyczą różnych obszarów naszego zdrowia. Często są też przypisywane zwykłemu zmęczeniu, czy nawet starzeniu się.

Diagnostyki nie ułatwia również fakt, że nie ma jednego konkretnego objawu dysfunkcji tarczycy, a zazwyczaj występuje ich kilka na raz! Część objawów może być bardzo myląca, dlatego trafiamy do różnych lekarzy nim zostanie postawiona właściwa diagnoza.

Ponieważ choroba tarczycy może nie ograniczać się do problemu samej tarczycy, tylko być powiązana z innymi zaburzeniami hormonalnymi, objawy tych zaburzeń są bardzo rozległe.

Typowe objawy niedoczynności tarczycy znajdziesz na grafice.

objawy
Poznaj charakterystyczne objawy, diagnozuj się szybko i działaj, gdyż czas działa na naszą niekorzyść. W miarę upływu czasu przewlekłe zapalenie stopniowo niszczy tarczycę, która produkuje coraz mniej hormonów, a to już wiąże się z bardzo uciążliwymi objawami.

loader-image
Original price was: 194,00 zł.Current price is: 125,00 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 125,00 .

Original price was: 375,00 zł.Current price is: 315,00 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 119,00 .

Original price was: 255,00 zł.Current price is: 215,00 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 215,00 .

5.00 out of 5
85,00 
4.78 out of 5
49,00 
4.67 out of 5
Original price was: 174,00 zł.Current price is: 125,00 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 125,00 .

4.93 out of 5
49,00 
5.00 out of 5
Original price was: 375,00 zł.Current price is: 315,00 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 315,00 .

4.91 out of 5

Jak oceniasz ten wpis blogowy?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

Rekomendowane artykuły

Jeśli chcesz mieć dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy na temat suplementacji oraz ostatnio dodanych materiałów, tutaj znajdziesz najnowsze artykuły.

Czujesz się wiecznie zmęczona, tyjesz z powierza, masz huśtawkę nastrojów, a włosy wypadają garściami? Odkryj, co może kryć się za tymi objawami i poznaj skuteczne sposoby radzenia sobie z rozregulowanymi hormonami. Przeczytaj przygotowany przewodnik hormonalny, dzięki któremu trafnie rozkodujesz objawy, wykonasz odpowiednie badania i wdrożysz właściwe rozwiązania. Przekonasz się, że możesz zhakować swoje hormony i […]


22 maja 2024

Wyczerpanie nadnerczy dotyka coraz więcej osób i odbija się mocno na codziennym funkcjonowaniu. Jeśli czujesz się zmęczona mimo snu, wybudzasz się w nocy, a rano budzisz się kompletnie bez energii, to sygnał, że Twoje nadnercza mogą potrzebować pomocy. Sprawdź, jakie są objawy wyczerpanych nadnerczy, jakie badania wykonać oraz jak możesz je wesprzeć, aby poczuć się lepiej. […]


27 marca 2024

Euthyrox i Letrox to najczęściej stosowane leki w niedoczynności tarczycy zawierające tyroksynę – syntetyczny hormon tarczycy. Ponieważ terapia trwa zazwyczaj przez całe życie, warto poznać wszystkie strony leczenia tarczycy. Lewotyroksyna to syntetyczny hormon tarczycy, który działa analogicznie do hormonu wytwarzanego przez tarczycę – tyroksyny (T4). Jest składnikiem aktywnym leków pierwszego rzutu w terapii niedoczynności tarczycy, […]


7 lutego 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pobierz darmowego e-booka

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowego e-booka.

Nutrihelp.pl