Darmowa dostawa od 299 zł | Bezpłatna konsultacja +48 515 191 617

Dietetyk radzi

Odpowiedzi naszego dietetyka klinicznego na najczęściej zadawane pytania 

Można pić kawę. Najważniejszy będzie tu jednak czas jej picia. Przy zażywaniu preparatów z lewotyroksyną trzeba zachować odstęp pomiędzy zażyciem leku, a wypiciem kawy.


17 sierpnia 2022

Ważne będzie odpowiednie komponowanie posiłków – tak, aby zawierały warzywa (lub owoce), białko, tłuszcz i węglowodany złożone. Warzywa i owoce są źródłem błonnika (…)


17 sierpnia 2022

Dobrze będzie zacząć od kilku prostych zmian. Po pierwsze dieta przeciwzapalna i wyeliminowanie produktów, takich jak cukier, fast-foody i inne przetworzone produkty.


17 sierpnia 2022

Pomocne może być: ograniczenie spożycia soli – zarówno tej dodawanej do posiłków, jak i gotowych produktów z jej dodatkiem, picie większej ilości wody, najlepiej (…)


17 sierpnia 2022

W przypadku żelaza podstawą będzie oznaczenie poziom żelaza i ferrytyny w surowicy krwi. Jeśli podejrzewane są zaburzenia gospodarki żelazowej to dodatkowo można także oznaczyć (…)


17 sierpnia 2022

Jak najbardziej 🙂 Najmniej kalorii będzie miała stewia (0 kcal/100 g) i erytrytol (20 kcal/100 g). Ksylitol będzie miał ich nieco więcej (240 kcal/ 100 g), ale to wciąż bardzo fajny zamiennik cukru. 


17 sierpnia 2022

Pomocne przy zgadze może być jedzenie częściej mniejszych objętościowo posiłków, a także uważanie na niektóre produkty. Zalecane jest unikanie mocnej kawy i herbaty, napojów


17 sierpnia 2022

Aktywność fizyczna ma duże znaczenie dla naszego organizmu. Dzięki ćwiczeniom wytwarzane są endorfiny, co wpływa na poprawę humoru i zmniejszenie poziomu stresu. Ponadto (…)


28 czerwca 2022

Hipoglikemia reaktywna to zaburzenie gospodarki węglowodanowej, które charakteryzuje się obniżeniem poziomu glukozy we krwi po posiłku. Towarzyszą jej charakterystyczne (…)


28 czerwca 2022

Na dobry początek wystarczy ograniczenie produktów wysokoprzetworzonych i cukru, a także zwiększenie ilości warzyw na talerzu. Idealnie by było, aby warzywa (…)


21 czerwca 2022

Śniadania białkowo-tłuszczowe (BT) są często uznawane za lepsze w stosunku do śniadań węglowodanowych (W). Ale czy tak naprawdę jest?


21 czerwca 2022

To zależy. Niektóre badania wskazują na pozytywny wpływ diety ektogenicznej na zdrowie osób chorych na hashimoto (dobre samopoczucie, optymalne wyniki badań), a z kolei (…)


26 maja 2022

Pobierz darmowego e-booka

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowego e-booka.

Nutrihelp.pl