Chętnie pomożemy +48 515 191 617

Jak poprawić konwersję hormonów tarczycy?

Czy wiesz, że aktywna postać hormonu tarczycy T3 jest tylko w 20% produkowana przez tarczycę, a pozostałe 80% powstaje w wyniku konwersji?


Tarczyca wytwarza przede wszystkim tyroksynę (T4) i w mniejszej ilości trijodotyroninę (T3). A to właśnie trijodotyronina (T3) pobudza metabolizm, natomiast tyroksyna (T4) jest nieaktywną formą hormonu.


T4 musi przekształcić się zatem do aktywnej formy hormonu, czyli T3. Dzieje się tak w wyniku konwersji – zamiany T4 do T3 poprzez odjodowanie tyroksyny, czyli odłączenie jednej cząsteczki jodu. Proces ten odbywa się głównie w wątrobie, nerkach i jelitach!


Zatem, aby hormony tarczycy działały prawidłowo, niezbędna jest dobra kondycja wątroby, nerek i jelit.

W procesie konwersji ważne są także enzymy oraz mikroelementy (cynk, selen, żelazo), których deficyty są częste u osób z chorobami tarczycy ze względu na osłabiony metabolizm, który przekłada się na słabsze wykorzystanie składników odżywczych z pożywienia.


Na proces konwersji T4 do T3 negatywnie wpływa stres i nieodpowiednio skomponowana dieta.

Pamiętaj, że przyjmując lek przy niedoczynności tarczycy, wprowadzasz do organizmu syntetyczną tyroksynę (nieaktywną formę hormonu), więc musisz zadbać o konwersję do jej aktywnej postaci.

Jak poprawić konwersję?

  • Stosuj dietę przeciwzapalną i sięgaj po produkty, które zaopatrzą Cię w komplet witamin i składników mineralnych – zadbaj o różnorodność spożywanych produktów.
  • Znajdź swój sposób na stres
  • Jeśli masz problemy z wątrobą wypróbuj ostropest plamisty
  • Wspieraj mikrobiotę jelitową – naturalnymi źródłami bakterii probiotycznych są kiszonki lub fermentowane produkty mleczne
loader-image
Original price was: 208,00 zł.Current price is: 119,00 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 119,00 .

Original price was: 357,00 zł.Current price is: 299,00 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 119,00 .

Original price was: 267,00 zł.Current price is: 217,00 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 217,00 .

5.00 out of 5
89,00 
4.78 out of 5
49,00 
4.67 out of 5
Original price was: 188,00 zł.Current price is: 119,00 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 119,00 .

4.93 out of 5
49,00 
5.00 out of 5
Original price was: 357,00 zł.Current price is: 299,00 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 299,00 .

4.91 out of 5

Jak oceniasz ten wpis blogowy?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena: 5 / 5. Liczba głosów: 4

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

Rekomendowane artykuły

Jeśli chcesz mieć dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy na temat suplementacji oraz ostatnio dodanych materiałów, tutaj znajdziesz najnowsze artykuły.

Czujesz się wiecznie zmęczona, tyjesz z powierza, masz huśtawkę nastrojów, a włosy wypadają garściami? Odkryj, co może kryć się za tymi objawami i poznaj skuteczne sposoby radzenia sobie z rozregulowanymi hormonami. Przeczytaj przygotowany przewodnik hormonalny, dzięki któremu trafnie rozkodujesz objawy, wykonasz odpowiednie badania i wdrożysz właściwe rozwiązania. Przekonasz się, że możesz zhakować swoje hormony i […]


22 maja 2024

Wyczerpanie nadnerczy dotyka coraz więcej osób i odbija się mocno na codziennym funkcjonowaniu. Jeśli czujesz się zmęczona mimo snu, wybudzasz się w nocy, a rano budzisz się kompletnie bez energii, to sygnał, że Twoje nadnercza mogą potrzebować pomocy. Sprawdź, jakie są objawy wyczerpanych nadnerczy, jakie badania wykonać oraz jak możesz je wesprzeć, aby poczuć się lepiej. […]


27 marca 2024

Euthyrox i Letrox to najczęściej stosowane leki w niedoczynności tarczycy zawierające tyroksynę – syntetyczny hormon tarczycy. Ponieważ terapia trwa zazwyczaj przez całe życie, warto poznać wszystkie strony leczenia tarczycy. Lewotyroksyna to syntetyczny hormon tarczycy, który działa analogicznie do hormonu wytwarzanego przez tarczycę – tyroksyny (T4). Jest składnikiem aktywnym leków pierwszego rzutu w terapii niedoczynności tarczycy, […]


7 lutego 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pobierz darmowego e-booka

Zapisz się do newslettera i odbierz darmowego e-booka.

Nutrihelp.pl